Braytron PARIS WLA 1xE27 IP54 WALL LIGHT
€68.20
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-PARIS-WLA-1xE27-IP54-WALL LIGHT | 220-240V 50/60Hz | Wall
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BG43-03002 |
| Main Family | Outdoor Lighting |
| Sub Family | E27 Wall Light |
| Type | Wall |
| Body Color | Grey |
| Socket | 1xE27 |
| Warranty | 3 Years |
| Class | Class I |
| IP | IP54 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max 1x23 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | Aluminium |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 175 mm |
| P. Length | 406 mm |
| P. Height | 209 mm |
| Weight | 1250 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 5,00 kgs |
| G.W. | 6,80 kgs |
| PCS/CTN | 4 |
| Length | 460 mm |
| Width | 390 mm |
| Height | 440 mm |
| EAN | 5949097718311 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Outdoor Lighting > E27 Wall Light
- Voltage
- 220-240V
- Power
- Max 1x23 w
Reviews (0)