€9.70
New products
On sale
200W 32000lm 4000K UGR19 DALI Mildbeam Series Led Highbay for Sports
€197.47
Best sellers
Braytron VEKTA B SQR WHT 3W 3IN1 IP65 WALL LIGHT
€9.80
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BA13-01320 |
| Main Family | Bulbs & Tubes |
| Sub Family | A Shape Bulbs |
| Type | A60 |
| Body Color | White |
| Lamp Shape | Non-Directional |
| Dimmable | Not-Dimmable |
| Light Source | LED |
| Socket | E27 |
| Warranty | 2 Years |
| Class | CLASS II |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Wattage | 13 |
| Color Temperature | 3000K |
| Quse Lumen | 1350 |
| Color Rendering Index (CRI) | ≥80 |
| Energy Efficiency Level | F |
| Beam Angle | 180⁰ |
| Equivalent | 90 w |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 15000 h |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power Factor | >0,5 |
| Material | PBT-PC |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Current | 87 mA |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 60 mm |
| P. Length | 118 mm |
| P. Height | 118 mm |
| Weight | 33 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 3,3 kgs |
| G.W. | 5,8 kgs |
| PCS/CTN | 100 |
| Length | 62 cm |
| Width | 32 cm |
| Height | 26 cm |
| EAN | 5949097723513 |
Data sheet
Your review cannot be sent
Report review
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reviews (0)