€9.70
New products
On sale
200W 32000lm 4000K UGR19 DALI Mildbeam Series Led Highbay for Sports
€197.47
Best sellers
Braytron VEKTA B SQR WHT 3W 3IN1 IP65 WALL LIGHT
€9.80
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BH16-21180 |
| Main Family | Decorative LED |
| Sub Family | Ceiling Light Jade |
| Type | Ceiling Light |
| Body Color | White |
| Lamp Shape | Non-Directional |
| Dimmable | Not-Dimmable |
| Light Source | LED |
| Warranty | 3 Years |
| Class | Class I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Wattage | 34 |
| Color Temperature | 3IN1 |
| Quse Lumen | 3550 |
| Color Rendering Index (CRI) | ≥80 |
| Energy Efficiency Level | F |
| Beam Angle | 120⁰ |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 20000 h |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power Factor | >0,9 |
| Material | Metal |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 405 mm |
| P. Height | 60 mm |
| Weight | 660 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 2,65 kgs |
| G.W. | 4,95 kgs |
| PCS/CTN | 4 |
| Length | 430 mm |
| Width | 300 mm |
| Height | 440 mm |
| EAN | 5949097723643 |
Data sheet
Your review cannot be sent
Report review
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reviews (0)