Braytron XLINE 3WAY EU SWC W/O CABLE EXT.SOCKET
€6.57
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-XLINE-3WAY-EU-SWC-W/O CABLE-EXT.SOCKET | 220-240V 50/60Hz | Socket
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY72-00230 |
| Main Family | Electrical |
| Sub Family | Extension Cord |
| Type | Socket |
| Body Color | White |
| Warranty | 3 Years |
| Class | CLASS I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max.3600 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | PP+Copper |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Cable Cross Section | 0,5-1,5 mm² |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 205 mm |
| P. Width | 49 mm |
| P. Height | 40 mm |
| Weight | 158 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 7,9 kgs |
| G.W. | 8,7 kgs |
| PCS/CTN | 50 |
| Length | 45 cm |
| Width | 22,5 cm |
| Height | 28 cm |
| EAN | 5949097738210 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Electrical > Extension Cord
- Voltage
- 220-240V 50
- Voltage
- 60Hz
- Power
- Max.3600 w
Reviews (0)