€9.70
New products
On sale
200W 32000lm 4000K UGR19 DALI Mildbeam Series Led Highbay for Sports
€197.47
Best sellers
Braytron VEKTA B SQR WHT 3W 3IN1 IP65 WALL LIGHT
€9.80
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BC14-00800 |
| Main Family | Rechargeables |
| Sub Family | Exit Lamp |
| Type | Led Emergency |
| Body Color | White |
| Warranty | 2 Years |
| Class | CLASS II |
| IP | IP54 |
| Product Characteristics | |
| Wattage | 3 |
| Color Temperature | 6500K |
| Quse Lumen | 150 |
| Color Rendering Index (CRI) | ≥80 |
| Beam Angle | 120⁰ |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 15000 h |
| Voltage | 170-265V 50/60Hz |
| Material | ABS |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Working Time | 2 Hours |
| Battery Informations | |
| Battery | Li-Ion Battery |
| Emergency Mode | Dual Mode |
| Charging Time | 10-12 Hours |
| Battery Capacity | 3,2V 600 mAh |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 240 mm |
| P. Width | 90 mm |
| P. Height | 46 mm |
| Weight | 276 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 5,52 kgs |
| G.W. | 6,85 kgs |
| PCS/CTN | 20 |
| Length | 40 cm |
| Width | 26,5 cm |
| Height | 28 cm |
| EAN | 5949097739651 |
Data sheet
Your review cannot be sent
Report review
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reviews (0)