Braytron P010R 1H 1xE27 BLC PENDANT LIGHT
€39.68
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-P010R-1H-1xE27-BLC-PENDANT LIGHT | 220-240V 50/60Hz | Pendant Light
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BV05-00061 |
| Main Family | Decorative CLS |
| Sub Family | Metal |
| Type | Pendant Light |
| Body Color | Black |
| Socket | E27 |
| Warranty | 2 Years |
| Class | CLASS I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max.1x23 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | Metal |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 220 mm |
| P. Length | 220 mm |
| P. Width | 220 mm |
| P. Height | 1200 mm |
| Weight | 480 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 1,9 kgs |
| G.W. | 3,3 kgs |
| PCS/CTN | 4 |
| Length | 48 cm |
| Width | 25 cm |
| Height | 44 cm |
| EAN | 5949097735981 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Decorative CLS > Metal
- Voltage
- 220-240V 50
- Voltage
- 60Hz
- Power
- Max.1x23 w
Reviews (0)