Braytron M20 WSL110 6W 48VDC 4000K BLC MAG. LINEAR
€31.62
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-M20-WSL110-6W-48VDC-4000K-BLC-MAG. LINEAR | 6 | 440 | 4000K | 48VDC | Track
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BD60-03111 |
| Main Family | Track Lighting |
| Sub Family | LED Magnetic |
| Type | Track |
| Body Color | Black |
| Lamp Shape | Directional |
| Dimmable | Not-Dimmable |
| Light Source | LED |
| Socket | Magnetic |
| Warranty | 3 Years |
| Class | Class III |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Wattage | 6 |
| Color Temperature | 4000K |
| Quse Lumen | 440 |
| Color Rendering Index (CRI) | ≥90 |
| Energy Efficiency Level | G |
| Beam Angle | 24⁰ |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 30000 h |
| Voltage | 48VDC |
| Power Factor | >0,9 |
| Material | Aluminium |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 110 mm |
| P. Width | 23 mm |
| P. Height | 105 mm |
| Weight | 255 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 2,55 kgs |
| G.W. | 3,00 kgs |
| PCS/CTN | 10 |
| Length | 260 mm |
| Width | 150 mm |
| Height | 160 mm |
| EAN | 5949097728310 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Track Lighting > LED Magnetic
- Lumen
- 440 lm
- Voltage
- 48VDC
- Power
- 6 w
- Dimmable
- Not
- Color
- 4000K
Reviews (0)