Braytron S012C 3H 3xG9 OPL BLC PENDANT LIGHT
€138.88
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-S012C-3H-3xG9-OPL-BLC-PENDANT LIGHT | 220-240V 50/60Hz | Pendant Light
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BV01-00107 |
| Main Family | Decorative CLS |
| Sub Family | Glass OPL |
| Type | Pendant Light |
| Body Color | Opal+Black |
| Socket | 3xG9 |
| Warranty | 2 Years |
| Class | Class I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max 3x10 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | Metal |
| Dimensions & Weight | |
| Weight | 1180 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 1,18 kgs |
| G.W. | 1,90 kgs |
| PCS/CTN | 1 |
| Length | 445 mm |
| Width | 360 mm |
| Height | 305 mm |
| EAN | 5949097735271 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Decorative CLS > Glass OPL
- Voltage
- 220-240V
- Power
- Max 3x10 w
Reviews (0)