Braytron 2M 2WRS WHT TRACK RAIL
€21.08
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-2M-2WRS-WHT-TRACK RAIL | 220-240V 50/60Hz | Trackrail
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY40-00120 |
| Main Family | Track Lighting |
| Sub Family | Trackrails |
| Type | Trackrail |
| Body Color | White |
| Socket | 2 WIRES |
| Warranty | 2 Years |
| Class | CLASS I |
| IP | IP20 |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 20000 h |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | Aluminium |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 3000 mm |
| P. Width | 34 mm |
| P. Height | 20 mm |
| Weight | 520 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 10,4 kgs |
| G.W. | 11,3 kgs |
| PCS/CTN | 20 |
| Length | 203 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 10 cm |
| EAN | 5949097702846 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Track Lighting > Trackrails
- Voltage
- 220-240V 50
- Voltage
- 60Hz
Reviews (0)