Braytron CR1818 2MT SLV ALUMINIUM PROFILE
€13.89
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-CR1818-2MT-SLV-ALUMINIUM PROFILE | Profile
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY39-01123 |
| Main Family | Profiles |
| Sub Family | Aluminium Profile |
| Type | Profile |
| Body Color | Silver |
| Warranty | 2 Years |
| IP | IP20 |
| Electrical Characteristics | |
| Material | Aluminium-PC |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 2000 mm |
| P. Width | 18 mm |
| P. Height | 18 mm |
| Weight | 384 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 23 kgs |
| G.W. | 25 kgs |
| PCS/CTN | 60 |
| Length | 216 cm |
| Width | 25 cm |
| Height | 14,5 cm |
| EAN | 5949097736865 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Profiles > Aluminium Profile
Reviews (0)