€24.80
New products
On sale
200W 32000lm 4000K UGR19 DALI Mildbeam Series Led Highbay for Sports
€197.47
Best sellers
Braytron VEKTA B SQR WHT 3W 3IN1 IP65 WALL LIGHT
€9.80
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY41-81071 |
| Main Family | Track Lighting |
| Sub Family | Trackrails |
| Type | Connector |
| Body Color | Black |
| Warranty | 3 Years |
| Class | CLASS III |
| IP | IP20 |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 30000 h |
| Voltage | 48VDC |
| Material | Aluminium |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 360 mm |
| P. Width | 23 mm |
| P. Height | 15 mm |
| Weight | 40 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 4 kgs |
| G.W. | 4,5 kgs |
| PCS/CTN | 100 |
| Length | 42,5 cm |
| Width | 29 cm |
| Height | 19 cm |
| EAN | 5949097747328 |
Data sheet
Your review cannot be sent
Report review
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reviews (0)