Braytron G002C 2H 2xGU10 GLD BLC CEILING LIGHT
€58.28
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-G002C-2H-2xGU10-GLD-BLC-CEILING LIGHT | 220-240V 50/60Hz | Ceiling Light
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BV04-00022 |
| Main Family | Decorative CLS |
| Sub Family | Fixtures |
| Type | Ceiling Light |
| Body Color | Black-Golden |
| Socket | GU10 |
| Warranty | 2 Years |
| Class | CLASS I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max.2x10 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | Aluminium |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 54 mm |
| P. Length | 350 mm |
| P. Width | 104 mm |
| P. Height | 125 mm |
| Weight | 590 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 3,5 kgs |
| G.W. | 4,5 kgs |
| PCS/CTN | 6 |
| Length | 38 cm |
| Width | 26 cm |
| Height | 26 cm |
| EAN | 5949097735646 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Decorative CLS > Fixtures
- Voltage
- 220-240V 50
- Voltage
- 60Hz
- Power
- Max.2x10 w
Reviews (0)