Braytron ADVANCE 8W E27 A60 3000K LED BULB
€1.30
Tax included
BRY-ADVANCE-8W-E27-A60-3000K-LED BULB | 8 | 630 | 3000K | 220-240V 50/60Hz | A60
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BA13-00820 |
| Main Family | Bulbs & Tubes |
| Sub Family | A Shape Bulbs |
| Type | A60 |
| Body Color | White |
| Lamp Shape | Non-Directional |
| Dimmable | Not-Dimmable |
| Light Source | LED |
| Socket | E27 |
| Class | Class II |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Wattage | 8 |
| Color Temperature | 3000K |
| Quse Lumen | 630 |
| Color Rendering Index (CRI) | ≥80 |
| Beam Angle | 180⁰ |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | PBT |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 60 mm |
| P. Height | 106 mm |
| Package Informations | |
| PCS/CTN | 100 |
| EAN | 5949097700187 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Bulbs & Tubes > A Shape Bulbs
- Lumen
- 630 lm
- Voltage
- 220-240V
- Power
- 8 w
- Dimmable
- Not
- Color
- 3000K
Reviews (0)