Braytron ML03 EARTHED MALE PLUG
€2.29
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-ML03-EARTHED MALE PLUG | 220-240V 50/60Hz | Schuko Socket
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY74-00006 |
| Main Family | Electrical |
| Sub Family | Plug |
| Type | Schuko Socket |
| Body Color | White |
| Socket | Schuko |
| Warranty | 3 Years |
| Class | CLASS I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max.3600 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | ABS-Copper |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Current | 16 A |
| Dimensions & Weight | |
| Weight | 37 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 15 kgs |
| G.W. | 17,6 kgs |
| PCS/CTN | 400 |
| Length | 52,5 cm |
| Width | 38,5 cm |
| Height | 28,5 cm |
| EAN | 5949097739811 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Electrical > Plug
- Voltage
- 220-240V 50
- Voltage
- 60Hz
- Power
- Max.3600 w
Reviews (0)