€9.70
New products
On sale
200W 32000lm 4000K UGR19 DALI Mildbeam Series Led Highbay for Sports
€197.47
Best sellers
Braytron VEKTA B SQR WHT 3W 3IN1 IP65 WALL LIGHT
€9.80
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY72-00040 |
| Main Family | Electrical |
| Sub Family | Extension Cord |
| Type | Socket |
| Body Color | White |
| Warranty | 3 Years |
| Class | CLASS I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max.3600 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | PP+Copper |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Cable Cross Section | 0,5-1,5 mm² |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 225 mm |
| P. Width | 49 mm |
| P. Height | 40 mm |
| Weight | 168 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 8,4 kgs |
| G.W. | 9,1 kgs |
| PCS/CTN | 50 |
| Length | 44 cm |
| Width | 24,5 cm |
| Height | 28 cm |
| EAN | 5949097738142 |
Data sheet
Your review cannot be sent
Report review
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reviews (0)