Braytron SC305 5IN QUICK CONNECTOR
€0.52
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-SC305-5IN-QUICK CONNECTOR | Quick Socket
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY90-00305 |
| Main Family | Electrical |
| Sub Family | Connector |
| Type | Quick Socket |
| Body Color | Clear |
| Warranty | 3 Years |
| IP | IP20 |
| Electrical Characteristics | |
| Material | PC+Copper |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 21 mm |
| P. Width | 30 mm |
| P. Height | 10 mm |
| Weight | 5 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 5 kgs |
| G.W. | 5,85 kgs |
| PCS/CTN | 1000 |
| Length | 46 cm |
| Width | 13,5 cm |
| Height | 31 cm |
| EAN | 5949097732133 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Electrical > Connector
Reviews (0)