Braytron BLADE SS SQR BLC 45W RMT CEILING LIGHT
€128.96
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-BLADE-SS-SQR-BLC-45W-RMT-CEILING LIGHT | 45 | 4650 | 3IN1 | 220-240V 50/60Hz | Ceiling Light
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BH16-05291 |
| Main Family | Decorative LED |
| Sub Family | Ceiling Light Blade |
| Type | Ceiling Light |
| Body Color | Black |
| Lamp Shape | Non-Directional |
| Dimmable | Dimmable |
| Light Source | LED |
| Warranty | 3 Years |
| Class | Class I |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Wattage | 45 |
| Color Temperature | 3IN1 |
| Quse Lumen | 4650 |
| Color Rendering Index (CRI) | ≥80 |
| Energy Efficiency Level | F |
| Beam Angle | 120⁰ |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 20000 h |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power Factor | >0,9 |
| Material | Metal |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 500 mm |
| P. Width | 500 mm |
| P. Height | 50 mm |
| Weight | 1850 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 5,55 kgs |
| G.W. | 7,55 kgs |
| PCS/CTN | 3 |
| Length | 570 mm |
| Width | 215 mm |
| Height | 570 mm |
| EAN | 5949097717062 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Decorative LED > Ceiling Light Blade
- Lumen
- 4650 lm
- Voltage
- 220-240V
- Power
- 45 w
- Dimmable
- 0
- Color
- 3IN1
Reviews (0)