Braytron BETA TR2 BLC GU10 2WRS TRACKLIGHT
€11.78
Tax included
Delivery 7-14 days
BRY-BETA-TR2-BLC-GU10-2WRS-TRACKLIGHT | 220-240V 50/60Hz | Tracklight
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BH04-10601 |
| Main Family | Indoor Lighting |
| Sub Family | GU10 Tracklight |
| Type | Tracklight |
| Body Color | Black-Black |
| Socket | GU10 |
| Warranty | 2 Years |
| Class | CLASS II |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max.1×10 w |
| Electrical Characteristics | |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | Aluminium |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 57 mm |
| P. Length | 100 mm |
| P. Height | 156 mm |
| Weight | 154 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 5,5 kgs |
| G.W. | 7,5 kgs |
| PCS/CTN | 36 |
| Length | 38,5 cm |
| Width | 36,5 cm |
| Height | 27,5 cm |
| EAN | 5949097724954 |
Data sheet
- Brand
- Braytron
- Category
- Braytron > Track Lighting > GU10 Tracklight
- Voltage
- 220-240V 50
- Voltage
- 60Hz
- Power
- Max.1×10 w
Reviews (0)