€24.80
New products
On sale
200W 32000lm 4000K UGR19 DALI Mildbeam Series Led Highbay for Sports
€197.47
Best sellers
Braytron VEKTA B SQR WHT 3W 3IN1 IP65 WALL LIGHT
€9.80
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BG40-00502 |
| Main Family | Outdoor Lighting |
| Sub Family | LED Wall Light |
| Type | Wall |
| Body Color | Grey |
| Lamp Shape | Non-Directional |
| Dimmable | Not-Dimmable |
| Light Source | LED |
| Warranty | 3 Years |
| Class | Class I |
| IP | IP54 |
| Product Characteristics | |
| Wattage | 7 |
| Color Temperature | 3000K |
| Quse Lumen | 600 |
| Color Rendering Index (CRI) | ≥80 |
| Energy Efficiency Level | F |
| Beam Angle | 120⁰ |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 20000 h |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Power Factor | >0,5 |
| Material | Aluminium |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| P. Length | 160 mm |
| P. Width | 86 mm |
| P. Height | 100 mm |
| Weight | 500 gr |
| Package Informations | |
| N.W. | 6,00 kgs |
| G.W. | 7,20 kgs |
| PCS/CTN | 12 |
| Length | 345 mm |
| Width | 235 mm |
| Height | 300 mm |
| EAN | 5949097705533 |
Data sheet
Your review cannot be sent
Report review
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reviews (0)