Laptop LG 16Z90TR-E.AD88B
Laptop LG 16Z90TR-E.AD88B
LG
Reference
Out-of-Stock
Free shipping
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
If you are looking for new market trending items, we present the Laptop LG 16Z90TR-E.AD88B!
  • Keyboard: Spanish Qwerty
  • Type: Laptop
  • Product with plug: Yes
  • Memory Type: SDRAM
  • Hard Drive: 1 TB SSD
  • Screen: 16"
  • RAM Memory: 32 GB RAM
  • Processor:
    • intel core ultra 7 255H
    • intel core ultra 7
  • Graphics card: RTX 5050
  • Power supply: Electric Network
  • Colour:
    • Black
    • Grey
  • Touchscreen: No
  • Optical Drive:
    • No
    • Not included
  • Includes:
    • Webcam
    • Box
    • Battery charger
    • User manual
  • Technology:
    • IPS
    • LED
    • SSD
  • Battery capacity: 90 Wh
  • Resolution (px):
    • 2560 x 1600 px
    • 3200 x 2000 px
  • Operating System:
    • Windows 11 Home
    • Windows 11
  • Resolution: WQXGA
  • Type of storage: SSD
  • Connectivity:
    • Bluetooth
    • Wi-Fi
    • HDMI
  • Connections:
    • HDMI
    • USB
    • M.2
    • USB-C
    • USB 3.2
    • Thunderbolt 4 x 1
    • USB-A 3.2
  • Characteristics:
    • LCD Screen
    • Touchscreen
    • Wi-Fi
    • Rechargeable battery
    • Memory card reader
    • USB port
    • Built-in microphone
    • Keyboard
    • Webcam
    • Built-in speakers
    • Numeric keyboard
  • Model: 3
  • Compatible memory cards:
    • MicroSD
    • microSDHC
    • MicroSDXC
  • USB: 3
  • Card Reader: MicroSD
  • Type of plug: Plug EU
  • Weight: 1,29 kg
  • Size: 16"
  • Frequency: 2,5 GHz
  • Speed: 2.5 GHz
  • Nuclei: 14 Nuclei
  • Diagonal of the screen (cm): 40,6 cm
  • Approx. autonomy: 19 hours
  • Charge power: 100 W