€8.68
New products
On sale
200W 32000lm 4000K UGR19 DALI Mildbeam Series Led Highbay for Sports
€197.47
Best sellers
Braytron VEKTA B SQR WHT 3W 3IN1 IP65 WALL LIGHT
€9.80
Free shipping
In Estonia from 75 € of purchases
Secure payment
100% secure online payment
Easy returns
Returns possible for 14 days
Customer service
24/7 WhatsApp
| General Characteristics | |
| Model No | BY31-01040 |
| Main Family | Others |
| Sub Family | Sensor |
| Type | Sensor |
| Body Color | White |
| Warranty | 2 Years |
| Class | CLASS II |
| IP | IP20 |
| Product Characteristics | |
| Max. wattage | Max.800 w |
| Electrical Characteristics | |
| Lifetime | 20000 h |
| Voltage | 220-240V 50/60Hz |
| Material | PC |
| Working Temperature | -20⁰C ~ +40⁰C |
| Dimensions & Weight | |
| Diameter | 53 mm |
| P. Height | 63 mm |
| Cutout | 40 mm |
| Weight | 51 gr |
| Sensor Informations | |
| Sensor Type | Motion |
| Detection Distance | ≤5 mt |
| Installation Height | 2-4 mt |
| Time Delay | 10 Sec.-5 Min. |
| Lux | 5-2000 lux |
| Package Informations | |
| N.W. | 5,1 kgs |
| G.W. | 7,95 kgs |
| PCS/CTN | 100 |
| Length | 33,5 cm |
| Width | 33,5 cm |
| Height | 33 cm |
| EAN | 5949097705021 |
Data sheet
Your review cannot be sent
Report review
Report sent
Your report cannot be sent
Write your review
Review sent
Your review cannot be sent
Reviews (0)